مادر سپید

مادر یک روشندل

ترس از دکتر و بيمارستان
سلام
خوشحالم مبحث آمپول مورد توجه دوستان قرار گرفته . در مورد ترسها سر تیترهایی معرفی کرده ام امیدوارم استقبال شود وگر نه سراغ بحث بعدی بروم . اما ناتاشا ، ناتاشا کوچولوی بلاگر ما از دکتر و روپوش سفید میترسه این متنو به ناتاشا تقدیم میکنم . امیدوارم ترس خانم کوچولو بریزه و مثل خاله ریحانه وقتی بزرگتر شد از بوی بیمارستان حالش بد نشه .

ترس از دکتر و بیمارستان معمولا از تجربه های واقعی منشاء گرفته است . اگر لازم است ، پزشک کودک یا بیمارستانش را عوض کنید و محل آشناتری را برایش انتخاب کنید .
*(میتوانید برای آشنا شدن کودک به شغل و مسئولیتهای یک پزشک یا پرستار اسباب بازی ست هایی که در انواع مختلف در بازار موجود است تهیه و انواع لوازم پزشکی از قبیل سرم درجه آمپول و غیره را به او معرفی کنید و یک روپوش سفید برای کودک تهیه شود که هنگام بازی آنرا بر تن کند و حتی گاهی اجازه داشته باشد برای والدین یا دوستانش نقش پزشک را بازی کند . البته از کودکی که از روپوش و آمپول میترسد نباید انتظار داشت که این بازی را با میل و یکباره قبول کند شاید لازم باشد که لوازم اسباب بازی هم دانه دانه و کم کم به او معرفی شود تا ترس کودک به اشتیاق برای پذیرش مسئولیت یک پزشک تبدیل شود . این هم تجربه خودم )

این قسمت هم برای کودکانی که باید برای حفظ سلامتیشون به بیمارستان مراجعه مکرر داشته باشند . تقدیم به علی آقا پنجه ای کوچولو و به روح بهزاد عزیزم که ۱۰ تیر امسال روح کوچولوش از سینه پرکشید .

*کودک را به طور منظم نزد پزشک ببرید . در نتیجه ، کودک درمیابد که دکتر مراقب سلامتی بچه هاست ، حتی وقتی که سالم باشند . هدیه ای تهیه کنید و آنرا مخفیانه به پزشک بدهید تا آنرا به عنوان پاداش ، به کودک بدهد تا خاطره مثبتی را در ذهن کودک به جا بگذارد .
*گاهی اوقات ، کودک را به بیمارستان نزدیک منزلتان ببرید تا قبل از آکه روزی به علت بیماری در آنجا بستری شود با محیط بیمارستان ، آشنا شود . اگر قوانین بیمارستان اجازه میدهد او را با خود به داخل بخش های بیمارستان ببرید و از دوست بیمار خود عیادت کنید .
*علت بستری شدن را برای کودک توضیح دهید . به او بگویید تا چه مدت باید در بیمارستان بستری و تحت معالجه باشد . به او قول ندهید که کسی او را اذیت نخواهد کرد . زیرا ممکن است معاینه پزشک برایش خوشایند نباشد .
*وقتی ضرورت بستری شدن را به اطلاع کودک رساندید بگذارید لوازم شخصی خود را جمع آوری و اگر مبخواهد چند اسباب بازی یا حتی پتویش را همراه خود به بیمارستان ببرد .
[ ۱۳۸۱/۱٠/٥ ] [ ٤:٠٩ ‎ب.ظ ] [ مامان خاتون ] [ نظرات () ]
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه