مادر سپید

مادر یک روشندل

همه چيز از نوع جنگليش خوبه !
سلام
ديروز ميخواستم درباره اثر شفا بخش شلغم و کدو حلوايی بنويسم که تو بخش پيامها امضای شلغمو ديدم . بگذريم چی گفته شد و شنيده شد !! من ميخوام درباره همين شلغم خوردنی بنويسم نه اون شلغم .
پريشب با صدای نا منظم تنفس حسن بيدار شدم شبيه به تنفس بيماران آسمی از نوع شديدش بود . نه ميتونست نفسشو تو بده و نه بيرون . خيلی ناراحت کننده بود هر آن فکر ميکردم که داره خفه ميشه . به علت بی تجربگی نميدونستم چکار ميتونم برای بهبودش بکنم اولين کاری که کردم گذاشتن آبجوش و درست کردن به دونه بود . (دانه به در آبجوش لعاب خوبی میندازه که برای سینه درد مفیده اثر داروییشو نمیدونم از بچگی از مادرم یاد گرفته بودم ) چون حسن از خوردن خوراکی های ليز و لزج بدش مياد براش يه قصه درست کردم که وقتی بچه شيرها تو جنگل مريض ميشن مامان شيره به دونه جنگلی براشون درست ميکنه و اونا مبخورن و خوب ميشن ... با اين کلک رشتی به دونه رو خورد بهتر که نميشه گفت نشد اما تغيير زيادی نکرد . دست به دامن طب مامانی شديمو سر خود يه قاشق ديفن هيدرامين و استامينوفن داديم به خوردش بعد از کمی سرفه کردن خوابيد و تا صبح هم تند تند بيدار ميشد خلاصه خدا سر هيچکس نياره طرفای ساعت ۶ بود دوباره بيدار شد حالش خيلی بد بود يه دفعه ياد شلغمی که ظهر روز قبل براش پخته بودم افتادم شلغم خوردن همانا و خوابيدن همان تا ساعت ۱۰ راحت خوابيد . من خودم از شلغم متنفرم اما خوشبختانه حسن خيلی دوست داره .
تا امروزهم که دو شب از اون ماجرا ميگذره دائم بهش شلغم و کدو حلوايی و به دونه جنگلی! دادم خوردن نشاسته پخته هم خيلی مفيده اما با اينکه نيم ساعت قصه بچه شيرای مريضو تو گوشش خوندم بيشتر از چند قاشق کوچولو رو نتونستم بهش بدم ! بازم جا شکرش باقیه فکر نمیکردم یه قاشق هم بتونم بهش بدم البته بجای نشاسته گفتم اين دوای جنگليه ! بچه ها از اين اسمها بيشتر خوششون مياد . ... يادمه بچه که بوديم مادرم شبای جمعه گل گاوزبون درست ميکرد و با يه قصه درباره تجمع حيوانات و صلح و دوستی در شب جمعه ها همه با هم چايی جنگلی (گل گاو زبون) ميخورن وای ما هم با چه لذتی اين چايی جنگلی رو ميخورديم .
من که از اين کلمه جنگلی اثرات شفا بخشی رو ديدم !چايی جنگلی برای دل درد و مقوی برای اعصاب ، دوا جنگلی همون نشاسته پخته برای سرفه و سينه درد ، به دونه جنگلی برای صاف شدن سينه وووو هر چیزی که مربوط به حیوانات باشه بچه ها دوست دارن به جای اینکه داروهای گیاهی رو به زور بریزیم تو حلق بجه میتونیم با داستان پردازی کاری کنیم که بچه از خوردن داری لذت ببره کاری که من ازش نتیجه خوبی گرفتم .
بیماری حسن هم نوعی حساسیت به هوا بود که دکتر هم برایش همون دیفن هیدرامین و استامینوفن و سفالکسین و سالبوتامول رو تجویز کرد و دو روز استراحت . الحمدلله حالا بهتره اونم مدیون کدو و شلغم و انواع داروهای جنگلیه !
شما هم این روش جنگلی رو امتحان کنید !
تا بعد .
[ ۱۳۸۱/۱۱/۱۳ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ق.ظ ] [ مامان خاتون ] [ نظرات () ]
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه