مادر سپید

مادر یک روشندل

ادامه مقاله محمد رسول الله
سلام
ادامه مقاله را با هم ميخوانيم :

در اين جا اين سئوال مطرح ميشود که چرا کارگردان مسلمان ! فيلم « مصطفی عقاد » دست به گزينش در تاريخ اسلام زده و اين حوادث را در فيلم نياورده است ؟ اين سئوال توسط علی عمادی يکی از هنرمندان زيرک کشور در هجدهمين جشنواره فيلم فجر از «مصطفی عقاد » مصری پرسيده شد جواب ايشان اين بود « برای گنجاندن زندگی پیامبر در دو ساعت فیلم مجبور بودیم قسمتهایی را از زندگی ایشان به تصویر نیاوریم .» !
اما پاسخ صادقانه تر و دقيقتر اين است که آقای عقاد که يکی از فيلمسازان هاليوود است و سفارش اين فيلم را از تهيه کنندگان يهودی هاليوود گرفته است . شرايط زمانی اين فيلم خود موید این مدعاست که فیلم در سالهای اوج درگیری بین اعراب و اسرائیل ساخته شده . در این سالها با موجی در سینمای هالیوود مواجه میشویم که بسیار ضد عربی و اسلامی است (مثلا فیلم طالع نحس ها را ببینید.) یعنی هالیوود با توجه به رسالت سیاسی که در قبال دولتمردان و سیاستمداران آمریکا در همه اعصار و ادوار احساس میکرده و میکند ، در این برهه تاریخی نیز ، از یک سو افکار عمومی دنیا را علیه مسلمانان تحریک میکند و از سوی دیگر با ساخت فیلم « محمد رسول الله » و نمایش مخالفان او در فیلم این گونه القا میکند تنها دشمنان پیامبر همان کفار مکه بودند و نه یهودیان مدینه ! تا با این کار از حساسیت مسلمانان نسبت به اسرائیل بکاهد . این فرضیه وقتی تائئد میشود که دسته شمشیر حمزه در فیلم با توجه به کارکرد زیاد این نقش که حرکات و سکناتش یادآور حضور پیامبر است ، به شکل شمعدان هفت پایه حضرت داوود (ع) که سمبل یهودیان است دیده میشود {این دسته شمشیر تنها در زمان شهادت حمزه از چند زاویه دوربین نمایش داده شد که نشانه اهمیت دیدن این نماد توسط تماشاچی برای تهیه کننده است . ریحانه} گويی پيامبر که نه ولی حمزه از بنی اسرائيل است !
با توجه به برنامه ريزی های پليد و ضد فرهنگی غرب بويژه صهيونيسم در راستای اثبات سياستهای جهانی خود ُ نبايد اين گونه مسائل را به حساب «توهم توطئه» گذاشت و شايسته است که رسانه ارزشی صدا و سيما با نگاه سطحی به فيلمها و مجموعه ها و حتی انيميشن های غربی مواجه نگردد ، چرا که این کار عواقب سهمناکی در کوتاه مدت و دراز مدت در حوزه فرهنگ و تفکر اسلامی نسل جوان و نکته سنج این مرز و بوم در پی خواهد داشت . والله المستعان .


نوشتن این مقاله باعث شد برای شونصدمین بار این فیلمو نگاه کنم تا صحت این مطلب برایم مسجل بشه و شد .

و اما حسین ...
حسین کوچولوی ما کم کم داره آقا میشه هنوز برای من نمیخنده ولی نگاه هاش هدفدارتر شده و با دقت به اطرافش نگاه میکنه . اگر گرسنه باشه یا پوشکشو خیس کرده باشه تند تند دست و پا میزنه یا ملتمسانه نگاه میکنه همین از گریه و جیغ و داد خبری نیست ! وای اگه یه بچه جیغ جیغو بود من قاطی میکردم . این داروی بیهوشی چه (... معذرت میخوام ولی باید بگم ...) کوفتیه ! هنوز از اثرش گردن درد و کمردرد دارم تمام دنده هام هنوز درد داره نه طاقت دارم استراحت مطلق داشته باشم نه میتونم به کارهام و بچه هام برسم .
پیوست : تنظیم و گرد آوری : مهدی احمدی ... یکی گفت حتما اسم نویسنده رو بیارم چون اسم سر دبیر آقای مطهری رو آوردم هر چند جناب احمدی بلاگ نداره .
حسین داره بیدار میشه باید برم تا بعد .
[ ۱۳۸٢/٢/۱۳ ] [ ٢:٥٧ ‎ب.ظ ] [ مامان خاتون ] [ نظرات () ]
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه