مادر سپید

مادر یک روشندل

حسن و چرا و پورنگ
سلام
اين پرشين هم هر روز يه بازی جديد در مياره . صابخونه صابخونست بالاخره يه جوری بايد منت خونه شو بذاره . خوب بگذريم ... روز چهارشنبه حسن و دوستانش همراه مادران برنامه رنگين کمان رفتند . نميدونم شما اين برنامه رو ديديد يا نه ولی من از برخورد دست اندرکاران برنامه خوشم اومد مجری چند بار ناشیگری کرد مثلا محمد قاسم سرش پایین بود و میخواست شعر بخونه مجری با دست دوربینو نشون داد که خاله اونجا رو نگاه کن و چند بار هم اصرار داشت البته ازش نميشه ايراد گرفت چون با نابينايان سروکار نداشته ولی صحبتهايش درباره بچه های نابينا خوب بود .
این تلوزیون هم خیلی خالی بندیه ها !
توی برنامه از بچه ها دعوت شد که با هم به نمايشگاه بروند اما انگار فرماليته و خالی بندی برای برنامه بوده و عملی نشده خلاصه محمد قاسم و علی با مادرشون و حسن با خاله ياسی خودشون به نمايشگاه رفتند سالن ۳۸ پيش پورنگ از ماجراهايی که اونجا گذشته بگذريم پورنگ با هر سه بچه مصاحبه داشت که امروز بعد از اخبار در گزارش نمايشگاه در برنامه کودک پخش شد . در مصاحبه هم حسن حرفی نزده (که درباره علتش ميگم ) و هر چه هم آقای کارگردان کات داده که يه کلمه هم حسن صحبت کنه کارساز نبوده .
حسن صحبت نکرد چرا ؟ ـ برای حسن ميکروفن تازگی داشت . تعجب نکنيد... اکثر دوستان حسن تو خونه ميکروفن دارند محمد صادق که ست کامل صوتی تصويری تو اتاقش داره پارسال میخواستم براش بگیرم که با توجه به صدای بلندش و خونه استیجاری منصرف شدم تنها جایی که حسن میتونست با میکرفن برنامه ای رو اجرا کنه همون مرکز خودشون و در جشنها بود که معمولا همین علی و قاسم و تابان و بقیه هر بار در جشنها برنامه اجرا میکنن ولی این حسن همیشه همبشه تا بیاد نوبتش بشه به خواب میره متاسفانه جای بچه ها در آخر سالنه و اونجا هم بلندگوهای N وات مرکزه و حسن هم در جايی که صدا بيشتر از تحملش باشه ميخوابه تا حالا نشده تو يکی از اين جشنها بيدار باشه برای همين وقتی ميکروفن رو گرفت بعد از وارسی گفت اين چيه ؟
از همين جا از آقای کارگردان و پورنگ و همينطور بابای فاطمه ممنونم همينطور از مادر علی پنجه ای که ترتيب حضور بچه ها رو در چرا و چيه داد .
ای کاش اين دو حضور بچه ها در تلوزيون باعث بشه که به اين بچه ها و نياز شون به ديده شدن توسط ديگران برآورده بشه . ای کاش اين بچه ها هم مثل ناشنوايان در تلوزيون ما سهمی داشتند . من تو اين چند سال به اين مسئله رسيدم و بهش ايمان دارم که بدترين نوع معلولين نابيناييست .
هميشه نابينايان صدا چيزهايی را که نميتونند بهش دسترسی پيدا کنند را ميشنوند و از اينکه باز نميتونند ماهيت آنرا درک کنند در عذابند . مردم از نابينايی اين معلولين با نديده گرفتنشون از اونا سواستفاده ميکنند . در حضور انان با اشاره با هم صحبت ميکنند به اين خيال که اونا نميبينند ولی اونا حرکات دستهايشان را حس ميکنند ...........
.........
........................... امروز خيلی دلم گرفته ........................
.....تا بعد .
[ ۱۳۸٢/٢/۱٩ ] [ ٩:٤٧ ‎ب.ظ ] [ مامان خاتون ] [ نظرات () ]
مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه